موسسه حقوقی رویال دریم لند

ایران، تهران، نیاوران، سه راه یاسر، ساختمان آدرین، طبقه 6، واحد 603

تلفن تماس : 26157687-021

اخذ اقامت یونان به جهت برخورداری از مزایای بیشمار اقامت شنگن این کشور و سخت گیری های کمتر در روال پذیریش مهاجران در مقایسه با بقیه ی کشور های اروپایی گزینه ی بهتر و جذاب تری برای عزیزانی هست که قصد مهاجرت به اروپا و یا دریافت ویزای کانادا را دارند، می باشد. دریافت اقامت قاره ی سرسبز اروپا در کنار امتیازات فراوانی چون اقامت شنگن یا تردد در محدوده شنگن، خدمات بهداشتی و درمانی عالی، کیفیت بالای شرایط زندگی همه و همه موجب شده تا افراد زیادی بدنبال آن باشند و قوانین سخت گیرانه و قاطع بیشتر کشور های اروپایی در باب پذیرش مهاجر مشکلی است که باعث نا امیدی بیشتر این عزیزان میگردد.

اما هم اکنون کشور یونان با کاهش شرایط سختگیرانه و تصویب قوانین جدید راه سهل تری را برای دریافت اقامت اروپا فراهم کرده است. کشور یونان بعد از خروج از بحران های مالی، به خوبی با تلاش گسترده ای که برای بهبود شرایط اقتصاد و زیر ساخت های توسعه و فناوری خود کرده است، هم اکنون رشد فزاینده ای را آغاز نموده است و با فرهنگ غنی و تمدن ۵۰۰۰ ساله ی خود پذیرای مهاجران می باشد.

امتیاز اقامت یونان

دریافت اقامت یونان به سادگی شما را از امتیازات اقامت شنگن برخوردار می کند و مانند دیگر کشور ها هم برای دریافت اقامت یونان لزومی به حضور مداوم در خاک آن ندارید. دریافت اقامت یونان و بهره مندی از مزایای ویژه ی آن به سه طریق تمکن مالی، خرید زمین و ملک و ثبت شرکت در این کشور زیبای اروپایی امکان پذیر می باشد.

دریافت اقامت یونان چه امتیازاتی در پی دارد؟

 • امکان تردد و سفر به آسانی و بدون ویزا در کشورهای منطقه ی شنگن
 • عدم نیاز به مدرک انگلیسی یا یونانی
 • نیاز نداشتن به شرط حضور مداوم درکشور یونان
 • معاف از پرداخت مالیات
 • پایین بودن سطح هزینه های زندگی و تحصیل نسبت به باقی کشور های اروپایی
 • دسترسی ساده به ویزای طلایی اروپا با هزینه های بسیار کمتر
 • موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به ایران
 • اخذ کارت اقامت ۲ تا ۵ ساله برای فرد و خانواده ی او با دریافت اقامت یونان
 • ارائه ی مجوز برای تحصیل فرد و خانواده او در منطقه ی شنگن
 • توانایی تبدیل اقامت های کوتاه‌ مدت به پاسپورت یونان
 • با دریافت اقامت یونان شما به سادگی از شرایط اقتصاد و تجارت جهانی برخوردار می شوید
 • امکان انتقال اقامت یونان به اقامت باقی کشور های شنگن
 •  اقلیم آب وهوایی زیبا و منحصر به فرد در کنار ضریب امنیت بالای آن

اخذ اقامت یونان بوسیله ی اثبات تمکن مالی

قوانین تصویب شده کشور یونان برای مهاجرانی که قصد اثبات تمکن مالی برای دریافت اقامت یونان را دارند بدین صورت است که شما باید حسابی در یکی از بانک های کشور یونان باز کرده و به سفارت جهت اثبات تمکن مالی خود ارائه کنید، دریافت اقامت یونان به این شیوه دوماه زمان لازم دارد. 

کل این فرایند پس از دریافت ویزای تایپ C و تایپ D شنگن برای خانوادتان، شما نیاز به سفری کوتاه مدت برای اجرای فرایند های اداری و بانکی تا آماده شدن کارت اقامت یونان خواهید داشت. در این سبک اخذ اقامت یونان، فردی که تمکن مالی خود را اثبات می نماید لزومی به کارکردن یا سرمایه گذاری در این کشور ندارد و به حساب بانکی او مالیات تعلق نخواهد گرفت.

مدت زمان مورد نیاز برای تمدید تمکن مالی یونان چقدر است ؟

این نوع اقامت در ابتدا به صورت یک دوره ۲ ساله و بعد از آن به صورت دوره های ۳ ساله تمدید می شود. ابتدا نوع اقامت شما موقت و قانونا بدون شرط حضور خواهد بود، که بدون حضورتان تا ۲۶ سال قابل تمدید است.

اخذ اقامت گلدن یونان از طریق خرید ملک و زمین

در این شیوه ی اخذ اقامت یونان فرد می تواند بوسیله ی  خرید یک خانه یا چند ملک  به ارزش ۲۵۰٫۰۰۰ یورو برای دریافت اقامت یونان دست بکار شود. فرد متقاضی نه تنها هزینه ی کمتری را صرف خرید ملک خواهد نمود بلکه به راحتی میتواند از امتیازات ویزای طلایی یونان بهره مند شود. در این مورد اهمیتی ندارد ملکی که می خرید چه کاربری داشته باشد به هر حال به کارت اقامت شما بازه زمانی ۵ ساله اجازه ی اقامت داده می شود که قابلیت تمدید کردن نیز دارد. از طرفی شما میتوانید ملک های خریداری کرده را اجاره نیز بدهید اما همچنان اجازه ی کار کردن در یونان را نخواهید داشت و  باید در ۶ ماه اول دریافت کارت اقامت شما باید اقلا یک هفته را در یونان حضور داشته باشید.

به کمک این کارت بعد از گذشت ۵ سال با شرطی که ملک خریده شده فروش نرفته باشد و سابقه ی جرایم کیفری نداشته باشید شما اقامت دائمی یونان را دریافت میکنید و سپس تنها با ۵ سال دیگر پاسپورت یونانی میگیرید.

مزایای دریافت اقامت بوسیله ی خرید ملک ( Golden )

 • امکان دریافت اقامت مضاعف مادر و پدر خود و همسر
 • بهره بندی از اقامت مضاعف فرزندان
 • شرط حضور کوتاه مدت
 • بهره مندی از تمام حقوق شهروندان منطقه ی شنگن
 • برخورداری از مزایای تجارت جهانی و سهولت سرمایه گذاری در یونان
 • هزینه های پایین زندگی نسبت به سایر کشور های اروپایی

اخذ اقامت یونان بوسیله ی ثبت شرکت

گرچه در گذشته اقتصاد یونان با مشکلاتی مواجه بود اما هم اکنون با سرعت خوبی در حال ترقی و پیش رفت می باشد. از همین رو دستور کار دولت جهت توسعه ی برنامه ی ها اقتصادی و نیروی متخصص شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت یونان بوسیله ی ثبت شرکت در این کشور فراهم کرده است. برای ثبت شرکت شما به مبلغ اولیه ی ۲۵۰٫۰۰۰ یورو نیاز دارید و می بایست سایر هزینه های آن را نیز مانند مالیات در نظر بگیرید.

اخذ اقامت یونان بوسیله ی تحصیل در این کشور

برای تحصیل در یونان باید توجه داشته باشید که در دانشگاه ها و مراکز دولتی آموزش به صورت یونانی و در مراکز خصوصی آموزش  انگلیسی می باشد. نظام اموزشی در یونان مثل دیگر کشور های اروپایی برنامه آموزش ابتدایی و متوسطه را به مدت ۱۲ سال برنامه ریزی کرده است و سپس دانشگاه به سطوح متفاوتی اعم از مرحله ی اول ،دوم و سوم دانشگاهی در کنار سطوح غیر دانشگاهی دسته بندی شده اند. دانشگاه های یونان برای پذیریش شما و ارائه ویزای دانشجویی از شما مدرک زبان و CV تحصیلی تان را در خواست می کنند. آزمون مشترک نیز همان IELTS و TOEFLمی باشد

چگونه پاسپورت یونان بگیریم؟

پس دریافت اولیه ی کارت اقامت یونان به یکی از شیوه های ذکر شده در بالا، این کارت دو سال اعتبار دارد و در این مدت اگر هدف شما اخذ پاسپورت یونان نباشد لزومی به حضور دائمی شما در خاک این کشور نمی باشد. اما چنانچه قصد دریافت پاسپورت یونان را دارید باید بدانید  علاوه بر حضور مستمر حتما میزان دانش و فرهنگ و زبان شما در مورد یونان سنجیده می شود.  

پیشنهاد طلایی موسسه

پیشنهاد کارشناسان ما اقامت از طریق تمکن مالی ( FIP ) در عرض ۲ ماه می باشد. در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید.

تماس بگیرید !
مسیریابی موسسه