موسسه حقوقی رویال دریم لند

ایران، تهران، نیاوران، سه راه یاسر، ساختمان آدرین، طبقه 6، واحد 603

تلفن تماس : 26157687-021

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک در این کشور تحت عنوان ویزای طلایی یونان شناخته می شود که یکی از سریع ترین راه ها برای دریافت اقامت در کشور یونان می باشد. هر شهروند غیراروپایی می تواند با خرید ملک یونان به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو اقامت کشور یونان را به دست آورد و به واسطه آن اعضای خانواده خود از جمله فرزندان زیر ۲۱ سال ، همسر  و حدود ۸ نفر از خانواده ی خود را نیز به همراه خود به یونان ببرد. مدت زمان اعتبار این مجوز اقامت، ۵ ساله می باشد و چنانچه پس از گذشت این مدت، تغییری در مالکیت ملک ایجاد نشده باشد، این مدت زمان تمدید خواهد شد. پس از گذشت حدود هفت سال از خرید ملک یونان، امکان دستیابی به پاسپورت کشور یونان، امکان افتتاح حساب بانکی و نقل و انتقال پول، امکان استفاده از خدمات آموزشی و... برای شخص سرمایه گذار ایجاد می شود.

مالیات بر درآمد با نرخ ۲۲ درصد شروع می شود. درآمد اجاره از ملک در یونان با نرخ بهره از ۱۱ تا ۳۳ درصد است. مالیات بر سود سرمایه در فروش ملک ۱۵ درصد می باشد. البته شرایطی برای معافیت از مالیات های املاک در حین خرید و فروش نیز هست که باید هوشیارانه عمل کنید و حتما از وکلای مجرب در این زمینه کمک بگیرید. پرونده متقاضی تقریبا تا ۴۰ روز بعد از زمان خرید ملک بررسی  می گردد و اجازه اقامت صادر می شود. امکان افتتاح حساب بانکی با این اقامت نیز وجود دارد. کل پرونده از ابتدا تا انتها به کمک وکلای مجرب یونانی به همراه مترجم فارسی زبان اجرا میشود.

بهترین روش اقامت یونان

تمکن مالی و خرید ملک در یونان بهترین روش های ورود سرمایه به این کشور هستند که هر یک مزایای ویژه خود را به همراه خواهد داشت.

در این مقاله قصد داریم پاسخ دقیقی به پرسش های زیر بدهیم :
 • اقامت از طریق خرید ملک در یونان چه امتیازاتی دارد؟
 • مراحل خرید ملک در یونان چگونه است؟
 • برای خرید ملک در یونان چه مدارک و شرایطی لازم است؟
 • شرایط کلی ملک در یونان چه وضعیتی دارد؟

اقامت از طریق خرید ملک در یونان چه امتیازاتی دارد؟

 1. اجازه اعطای اقامت به شخص اصلی، همسر و فرزندان تا ۲۱ سال (در صورتی که بیش از ۱۸۳ روز در هر سال در این کشور زندگی کنید پس از ۵ سال اقامت دائم دریافت خواهید کرد)
 2. اجازه اعطای اقامت به والدین شخص متقاضی
 3. اجازه اعطای اقامت به والدین همسر شخص متقاضی
 4. عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 5. عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 6. هزینه کمتر  در برابر دیگر کشورهای اروپایی ( یعنی با داشتن تنها ۲۵۰ هزار یورو برای این موضوع میتوان اقدام کرد درحالی که  برای خرید ملک پرتغال حداقل ۳۵۰ هزار یورو نیاز دارید)
 7. اجازه رفت و آمد و زندگی در سایر کشورهای برتر اروپایی و حوزه شنگن و استفاده از خدمات این کشورها
 8. امکان انتقال سرمایه خود به حوزه اروپا
 9. گرفتن اقامت ۵ ساله و امکان تمدید آن و امکان اخذ پاسپورت پس از گذشت حدود۷ سال
 10. پس از دریافت تابعیت دیگر نیاز به تمدید ویزا نیست و اجازه ی کار به متقاضی نیز داده می شود
 11. متعادل و متناسب بودن قیمت آپارتمان در آتن

مراحل خرید ملک در یونان چگونه است؟

در مرحله اول افراد متقاضی اخذ گلدن ویزای یونان باید در صورتی که اطلاعات کافی ندارند به کمک یک وکیل مجرب  املاک و خانه ها و ساختمان های مختلف را جهت انتخاب مورد بررسی قرار دهند. فرد متقاضی پس از اینکه ملک خاصی را انتخاب نمود باید تمامی جوانب ملک انتخابی را مورد بررسی قرار دهد. از جمله اینکه از دفاتر اسناد رسمی تاییدیه واقعی بودن سند ملک را دریافت نماید، قیمت اصلی ملک را که توسط وزارت دادگستری این کشور تعیین شده است را به دست آورد، در خصوص سوابق مالیاتی ملک انتخابی تحقیقات لازمه را به عمل آورد، بررسی مسائل بانکی و تعداد وام های دریافت شده از طریق سند ملک مورد نظر و اطمینان خاطر از تسویه وام های اخذ شده توسط شخص وام گیرنده، بررسی مسائلی مانند جریمه های دولتی ملک مورد نظر، بررسی امکانات و تجهیزات لازمه در ملک و اطمینان از سالم بودن آن ها و بلاخره برآورد و تحقیق در خصوص میزان اجاره متعلق به ملک مورد نظر. همچنین به دلیل اینکه یونان یک کشور زلزله خیز می باشد.باید از طریق یک مهندس عمران از سالم و استاندارد بودن ملک اطمینان حاصل کنند.

در مرحله دوم متقاضیان در صورتی که از تمامی جوانب ملک مطلع شدند و مورد انتخاب آن ها قرار گرفت باید برای نوشتن قولنامه در دفتر خانه اسناد رسمی در این کشور اقدام کنند.  تمامی این مسئولیت ها را به طور دقیق وکیل راهنمایی و کمک شما خواهد کرد. پس از احراز هویت مالک و ملک، شما هزینه ملک را در دفاتر اسناد رسمی میپردازید و مالک ملک میشوید. ظرف کمتر از دو ماه کار اقامت طلایی را دریافت میکنید و اقامت ۵ ساله شما آغاز میشود. تا زمانی که مالک آن ملک هستید، اقامت شما تمدید می‌شود

برای دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک چه مدارک و شرایطی لازم است؟

لازم به ذکر است متقاضیانی که خارج از اتحادیه هستند باید از نظر عدم سوء پیشینه نیز مورد تایید باشند تا اجازه داشته باشند در این کشور ملک خریداری نمایند. به طور کلی می توان بیان نمود که تمام افرادی که از نظر توان مالی و عدم سوء پیشینه حائز شرایط باشند می توانند برای این پروسه اقدام کنند. براساس قانون صریح کشور یونان، بیگانگان می توانند در اکثر مناطق یونان صاحب ملک و املاک شوند و  برای خرید ملک شما به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • ۳ عکس رنگی از متقاضی
 • کپی گذرنامه
 • کپی قرارداد ملک که حداقل ۲۵۰٫۰۰۰ یورو ارزش دارد
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات منابع مالی کافی برای زندگی در یونان
 • اثبات پرداخت مبلغ مورد نیاز به اداره مالیات

شرایط کلی و هزینه های خرید ملک در یونان چه وضعیتی دارد؟

به طول کلی شما حدود ۱۰ درصد هزینه ملکی که میخرید باید بابت کمیسیون املاک، حق وکیل، کارگزاری، مالیات به دولت، هزینه استعلام ملک و مالک، ... بپردازید که تحت شرایطی ممکن است بخشی از مالیات از هزینه ها کسر شود و معافیت مالیاتی به همراه داشته باشد که این مهم مربوط به نوع ملکی است که برای خرید انتخاب میکنید. قیمت خانه ها در یونان نیز بسته به نوع و مکان آن ها بسیار متغیر است. آتن ، پاتخت یونان گران ترین شهر یونان است و بسیاری از خارجی های ترجیح می دهند که مقصد آن ها برای خرید خانه، آتن نباشد. آپارتمان های نوساز یکخوابه در جزایر از ۷۰٫۰۰۰ یورو، دو خوابه از ۱۰۰٫۰۰۰ یورو و سه خوابه از ۱۲۰٫۰۰۰ یورو آغاز می شود. خانه های حومه ی شهر و یا ویلاهای دوخوابه از ۱۰۵٫۰۰۰ یورو تا ۲۰۰٫۰۰۰ یورو، سه خوابه از ۱۵۰٫۰۰۰ یورو (با استخر از ۲۰۰٫۰۰۰ یورو) و چهارخوابه ی ویلایی از حداقل ۳۰۰٫۰۰۰ یورو آغاز می شود. خانه های شهری به مراتب بسیار ارزان تر هستند. خانه های قدیمی تر شهری  از ۵۰٫۰۰۰ یورو تا ۲۰۰٫۰۰۰ یورو شروع می گردد.

تماس بگیرید !
مسیریابی موسسه