موسسه حقوقی رویال دریم لند

ایران، تهران، نیاوران، سه راه یاسر، ساختمان آدرین، طبقه 6، واحد 603

تلفن تماس : 26157687-021

دریافت اقامت یونان  از طریق سرمایه گذاری یکی از سریع ترین  راه های اخذ اقامت دائم اروپا در سال ۲۰۲۰ است که در نهایت منجر به اخذ پاسپورت یکی از کشورهای عضو شنگن می شود. با نظر به این موضوع که کشور یونان عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است، پاسپورت این کشور به شما  و خانواده ی شما آزادی انتخاب می دهد تا بتوانید به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید در آنها کار کنید یا به تحصیل بپردازید.

کشور یونان دارای صنعتی پر رونق است که می توان گفت بخش قابل توجهی از تولیدات این کشور از تولید ناخالص داخلی در زمینه صنعت و کشاورزی می باشد. گردشگری از منابع مورد توجه و عمده درآمد ارز خارجی  این کشور محسوب می گردد.

یونان سرزمینی در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. با کشورهایی نظیر آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. زیان رسمی این کشور یونانی می باشد. مساحت کشور یونان ١٣١,٩٩٠ کیلومتر مربع و جمعیت آن معادل ١٠,٨١۶,٢٨۶ نفر می باشد. واحد پول کشور یونان یورو (EUR) است. کشور یونان در محل پیوند سه قاره اروپا،آسیا و آفریقا واقع شده است که از نظر اقتصادی پیامدهای خوبی خواهد داشت چرا که تبادلات اقتصادی بسیاری می تواند داشته باشد ،همچنین سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل می تواند سود دهی بالایی را دارا باشد. پایتخت کشور یونان آتن می باشد و یکی از بزرگترین شهرهای بزرگ این کشور هراکلیون است. کشور یونان سالانه بین ۸ تا ۱۰ میلیون توریست دارد.

بهترین روش اقامت یونان

تمکن مالی و خرید ملک در یونان بهترین روش های ورود سرمایه به این کشور هستند که هر یک مزایای ویژه خود را به همراه خواهد داشت.

در این مقاله که توسط موسسه حقوقی رویال دریم لند تهیه شده به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

 

 • اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری چه امتیازاتی دارد؟
 • شرایط سرمایه گذاری در یونان چگونه است؟
 • مراحل قانونی سرمایه گذاری در یونان به چه صورت می باشد؟
 • هزینه ها و مالیات بر درآمد و املاک در یونان چگونه محاسبه میشوند
 • شرایط زندگی، کار و تحصیل برای افراد در یونان چگونه خواهد بود؟

اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری چه امتیازاتی دارد؟

 1. آزادی سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن
 2. حق اقامت و تحصیل در یونان
 3. ملزم نبودن به سکونت در این کشور
 4. ملزم نبودن به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
 5. معاف از پرداخت مالیات سالانه
 6. سهولت در تمدید اقامت پس از ۵ سال
 7. امکان فروش ملک و اعطای اقامت به فرد خارجی دیگر
 8. راه‌اندازی هر شغلی در صورت تمایل
 9. مسافرت به ۱۵۵ کشور بدون ویزا در صورت اخذ تابعیت

شرایط سرمایه گذاری در یونان چگونه است؟

هزینه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک ۲۵۰,۰۰۰ یورو است. در میان برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک، این برنامه کمترین هزینه را برای سرمایه گذاری نیاز دارد. ملک خریداری شده می تواند در خود یونان و یا در جزایر آن باشد. همچنین این ملک هم می تواند مسکونی باشد و هم می تواند تجاری باشد. این بدین معناست که سرمایه گذاری در یونان صرفاً به خرید املاک و مستغلات ختم نمی شود و شما می توانید در فعالیت های اقتصادی متنوعی مانند کسب و کارهای حرفه ای شخصی، ثبت شرکت( مسئولیت محدود و سهامی عام)، ثبت یک شعبه از یک شرکت بین المللی در یونان و شبت یک شرکت مدنی با چندین سرمایه گذار نیز به فعالیت بپردازید و از مزایای آن بهر مند شوید.

مجموع ارزش هر تعداد از املاک باید حداقل ۲۵۰,۰۰۰ یورو باشد. این امکان نیز وجود دارد که چند خریدار، سرمایه گذاری مشترک داشته باشند.  دریافت و حفظ این اقامت مشروط است. سرمایه گذار باید در طول دوره اقامت، مالکیت ملک خود را به صورت قانونی حفظ کرده و ملک را نگهداری کند. چنانچه سرمایه گذار تصمیم بگیرد که ملک خود را به یک تبعه غیر اروپایی دیگر بفروشد، خریدار جدید می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند، اما حق اقامت سرمایه گذار اولیه از بین می رود. این مساله بدین معناست که سرمایه گذاران خارجی برای حفظ اقامت دائم یونان باید برای همیشه صاحب ملکی به نام خود باشند.

مراحل قانونی سرمایه گذاری در یونان به چه صورت می باشد؟

روند کار از زمانی که سرمایه گذاری انجام می شود تا زمانی که اجازه اقامت صادر می شود حدودا ۴۰ روز کاری طول می کشد. متقاضی نیاز است قبل از سرمایه گذاری ملک درخواست خود را برای ویزای کشور یونان ارسال کند.  این شرایط از طریق لاویدا تعیین شده است و توصیه می کنیم در روند ارسال درخواست و کار قانونی برای ملک از یک وکیل مناسب و خبره کمک بگیرید و  توجه داشته باشید که شما نباید دارای هیچگونه سابقه کیفری در داخل یونان یا خارج از این کشور باشید. برای شروع یک تجارت یا کسب کار باید اهداف سرمایه گذاری را تحت یک بیزینس پلن که حاوی اهداف تجاری شما است به صورت کامل بنویسید و توجه داشته باید که ذکر موارد زیر لازم است :

 • اهداف و مقاصد تجاری شرکت و دلیلثبت شرکت در یونان
 • محدوده خدماتی که ارائه می دهید
 • نوع سهام شرکت و شرایط خرید برای اشخاص سهام دار
 • حداقل سرمایه اولیه شرکت
 • هزینه های لازم نگهداری سالانه شرکت

هزینه ها و مالیات بر درآمد و املاک در یونان چگونه محاسبه میشوند؟

افراد غیر مقیم در کشور یونان که می خواهند مالیات بر درآمدشان را در کشور یونان از درآمد حاصل در خارج از کشور پرداخت نمایند، برای آنها مالیات بر درآمد از نرخ ۲۲٪ شروع می شود. درآمد اجاره ملک در این کشور نیز مشمول نرخ مالیات، در حدود ۱۱٪ تا ۳۳٪ می باشد. مالیات بر سود سرمایه (CGT) هم در حدود ۱۵٪ از فروش املاک است. دولت یونان هزینه ی دفتر اسناد رسمی و وکیل برای خرید ملک و درخواست ویزا را حدود ۱۵٫۰۰۰ € براورد کرده است. علاوه بر این مالیات بر ارزش افزوده ۲۳٪ برای خرید املاک در کشور یونان  نیز وجود دارد.

شرایط زندگی، کار و تحصیل برای افراد در یونان چگونه خواهد بود؟

دریافت اجازه اقامت به متقاضیان، تنها به معنای اجازه زندگی است و آنها اجازه کار را ندارند. با این حال متقاضیان می توانند به راه اندازی یک کسب و کار در کشور یونان بپردازند. خانواده درجه یک شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ میتوانند  نیز میتواند از ویزای همراه استفاده کنند و  برای کودکان زیر ۱۸ سال و بالاتر شرایط تحصیل در کشور یونان فراهم می باشد. از مهم ترین مزایای اخذ اقامت یونان بهره مندی از  ویزای توریستی برای سفر آزادانه به  سراسر منطقه اتحادیه اروپا و شنگن  است.

تماس بگیرید !
مسیریابی موسسه