موسسه حقوقی رویال دریم لند

ایران، تهران، نیاوران، سه راه یاسر، ساختمان آدرین، طبقه 6، واحد 603

تلفن تماس : 26157687-021

 

سوالات متداول

بر طبق قانون مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ یورو باید در قرارداد ذکر شده باشد و نوع ملک که تجاری یا مسکونی باشد تفاوتی ایجاد نمیکند.
دارنده اقامت یونان همانند شهروندان یونانی دسترسی کامل به خدمات آموزشی را دارد. در ارتباط با دسترسی به خدمات درمانی، متقاضی و اعضای خانواده او که تحت قوانین فعلی قرار دارند، باید تحت پوشش بیمه ای باشند که هزینه های درمانی و پزشکی آنها را پوشش دهد.
بله، تحت قوانین خاص وزارت حمل و نقل، که برای متقاضی قابل اجرا میباشد.
بله، شما میتوانید همانند شهروندان یونانی از طریق ملکتان وام مسکن دریافت کنید.
دلیلی برای کنسل کردن اقامت موقت شما نیست. مگر اینکه قوانین این کشور را رعایت نکنید یا اینکه جرمی مرتکب شوید که مجازات زندان به همراه داشته باشد. بله، در چنین شرایطی ممکن است دولت یونان اقامت شما را کنسل کند.
مطابق قانون شما می توانید از همه خدمات عمومی و دولتی کشور یونان استفاده از بهداشت و خدمات پزشکی و … استفاده کنید، می توانید حساب بانکی معتبر در سراسر اروپا افتتاح نمائید. ولی جهت فعالیت اقتصادی می بایست شرکت ثبت کنید و مجوزهای مربوطه اخذ شود.
خیر، تمامی مدارک در اختیار متقاضی می باشد و متقاضی اجازه فروش املاک خود و یا اجاره را بعد از اتمام پروسه اقامت دارد. همچنین هیچ کدام از حساب های بانکی شخص بلوکه نمی شود.
خیر, ویزای توریستی تایپ C صرفا جهت گردشگری صادر می گردد و هیچ حقی را برای متقاضی جهت تبدیل نوع ویزا به اقامت شامل نخواهد شد.چه اقداماتی در سفر کاری در کشور مقصد انجام می پذیرد؟ ۱٫افتتاح حساب بانکی بین المللی برای سرپرست خانواده ۲٫اقدامات خرید بیمه شینگن برای اعضا ۳٫اقدامات مربوط به اخذ ادرس یا اجاره ملک در کشور مقصد ۴٫ثبت درخواست در اداره مهاجرت و ...
این پروسه به صورت VIP از زمان استعلام واجد شرایط بودن متقاضی و عقد قرارداد، سه ماه زمان می برد. بله، این قرارداد مانند سایر قرارداد های موسسه نصرجاوید ویرا تضمینی است.
خیر, از طریق قانون اقامت از طریق تمکن مالی این امر امکانپذیر نیست زیرا افراد بالای ۱۸ سال تحت تکفل سرپرست خانواده نخواهند بود. افراد بالای ۱۸ سال یا باید با درخواست جدا و نشان دادن تمکن مالی برای خودشان اقامت بگیرند، یا از طریق قوانین ثبت شرکت در کشور های اروپا و معرفی فرزندان به عنوان سهامدارن برای اخذ اقامت اقدام کنند.
فرزند شما پس از تولد و پس از اقدامات اخذ پاسپورت، واجد شرایط دریافت اقامت تحت تکفل خانواده اش خواهد بود
برای سرمایه گذاری در یونان میتوان از طریق خرید ملک در یونان و یا ثبت شرکت در این کشور اقدام کرد.
خیر,حداقل زمان قابل قبول سپرده برای وزارت کشور یونان یکساله می باشد.
والدین در قانون بالا گنجانده میشوند اما فرزندان بالای ۱۸ سال شامل این برنامه نمیشوند. فرزندان متقاضی، تحت قانون مالکیت اموال در یونان میتوانند تا سن ۲۱ سالگی اجازه اقامت تحت عنوان عضو خانواده را کسب کنند. بعد از آن میتوانند مستقلا درخواست تمدید مجوز اقامت ۳ ساله را بدهند، و بعد از سن ۲۴ سالگی میتوانند با توجه به قوانین مهاجرت دوره اقامت خود را مجددا تمدید نمایند.
کسب اجازه اقامت از طریق خانواده متقاضی شامل کسانی که رسما ازدواج آنها ثبت نشده باشد نمیشود.
در هیچ موردی اجازه اقامت یونان به معنی اجازه کار در هیچ زمینه ای نیست. بر طبق پاراگراف ۶، ماده ۲۰، قانون ۲۰۱۴/۴۲۵۱، اشتغال شامل هیچگونه فعالیت اقتصادی تحت عنوان سهامدار یا مدیر اجرایی نمیباشد. همچنین تمامی اعضای خانواده که برای آنها اجازه اقامت به مدت معین، مانند سرمایه گذار اصلی صادر شده است، اجازه دسترسی به بازار کار را ندارند.
این مقوله به طور مستقیم منجر به کسب شهروندی از طریق اقامت در یونان نمیشود، بلکه به آسانی به شخص اجازه اقامت طولانی مدت را میدهد، که خود یک شرط قانونی برای درخواست شهروندی یونان و پاسپورت یونان میباشد. بدین ترتیب برای کسب اقامت طولانی مدت باید تمامی شرایط مذکور درماده ۸۹ و ۹۰ قانون ۲۰۱۴/۴۲۵۱ به طور کامل اعمال شود.
صرف نظر از تعداد املاک، به شرط آنکه مجموع ارزش آنها برابر یا بیشتر از ۲۵۰٫۰۰۰ یورو باشد، شما حق اقامت یونان را خواهید داشت.
ویزای شنگن کشور دیگر به متقاضی امکان ورود به یونان و پرداختن به مسائل مربوط به خرید ملک را میدهد.
در مواردی که ملک منتقل می شود، متقاضی حق اقامت یونان خود را از دست می دهد. در مواردی که فروشنده ملک خود را در طول دوره اقامت به شخص دیگری واگذار کند، حق اقامت یونان از او سلب شده و به شخص خریدار منتقل میگردد.
بله، پس از پایان اعتبار اقامت دو ساله، میتوانید مجددا اقامت خود را برای سه سال دیگر تمدید کنید.
بله. اما بهتر است پاسپورت شما حداقل ۲ سال اعتبار داشته باشد تا نیاز به همراه داشتن پاسپورت قبلی نداشته باشید.
بله به شرط اینکه این سرقفلی رسمی شهرداری باشد و نه دستی ، و سرقفلی به نام خود متقاضی باشد.
بله به شرط اینکه کسی حاضر شود ۳ دانگ آن را اجاره کند و حتما اجاره نامه ها در دفترخانه اسناد رسمی تنظیم شود. و در قرارداد اجاره حتما ذکر شود که چه مبلغی ماهانه بابت آن ۳ دانگ که به شما تعلق می گیرد.
بلی, در صورتیکه سهام شما مشمول سود باشد و بتوان با استعلام از سازمان بورس این مورد را تائید کرد.
بله, زیرا بازنشسته هستید و بدون کار کردن حقوق بازنشستگی شما مرتب ماهانه به حساب شما واریز می گردد. در این صورت باید فیش حقوقی را به همراه استعلام سازمان یا وزارتخانه ای که در آنجا مشغول بوده اید، ترجمه رسمی کرده و به همراه بقیه مدارک استطاعت مالی شما (مانند املاک و سپرده های بانکی)تسلیم شود.
تماس بگیرید !
مسیریابی موسسه